Pro vstup klikněte

Klikni a jdi na stránky spolku ...

O nás

Historie a místo:

Vinotéka „U dvou andílků“ byla otevřena v dubnu roku 2003 v historicky zachovalé části Břevnova v domě s dlouholetou tradicí, který letos dovršuje 100 let své existence. V průčelí domu je výrazný domovní znak, podle kterého se souhlasem vlastníků domu nese tato vinotéka své jméno a modifikované logo.

Prostory:

Na ploše 75 m² máme uspořádánu přehlednou a často obměňovanou expozici lahvových vín, destilátů i vhodných a vkusných dárkových obalů těchto exponátů. Nezanedbatelnou částí vinotéky je ochutnávkový výčep sudových vín v barovém provedení, včetně prodeje vín „přes ulici“. Naše vinotéka není svým zaměřením vinárnou, ale přesto můžeme umožnit 8–10 zákazníkům při ochutnávce krátkodobé posezení nad sklenkou dobrého sudového vína u stolku nebo na barových židlích.
Hlavní náš zájem je soustředěn na moravská vína, u kterých věnujeme největší pozornost malým a středním vinařům. Osobním kontaktem s nimi se nám podařilo sestavit nabídku velice kvalitních vín, kterou neustále doplňujeme a rozšiřujeme o produkty dalších vinařů. Tento zájem není výlučný, v naší vinotéce naleznete i vína renomovaných moravských výrobců oceněná v četných soutěžích. Můžeme vám rovněž nabídnout vína ze tří kontinentů – z dalších evropských států, vína americká (Kalifornie, Chile, Argentina), jihoafrická, i vína jiná, momentálně dostupná.
Vedle vín máme stále na skladě poměrně obsáhlý výběr lahvových destilátů. Kromě toho nabízíme pochutiny vhodně doplňující náš hlavní sortiment, jako jsou olivy, oříšky, chipsy, sýry převážně řecké provenience, specifická řecká jídla v malých konzervách apod. Pro zvýšení kulturnosti domácího posezení nad lahvičkou lahodného vína máme pro vás připraveny různé sommeliérské potřeby. Zájemcům o hlubší poznávání jejich oblíbeného moku můžeme nabídnout knihy o vínu, vinařích a vinařství.
Své vztahy se stálými zákazníky utužujeme a nové přátele získáváme řízenými ochutnávkami vína od různých producentů z různých vinařských oblastí – tuzemských i zahraničních. Pořádáme je několikrát do roka a jsou volně přístupné. Přijďte i vy, jste srdečně zváni!